Historie

Historie restaurace U Karla IV. na Zenklově 92 v Praze sahá až do 19. století. Původně se jednalo o malý hostinec, který sloužil jako odpočinkové místo pro kočí a jejich koně na cestě z Prahy do okolních vesnic.

V roce 1887 byl hostinec zakoupen mladým podnikatelem jménem Karel, který si jej pojmenoval po slavném českém králi Karlu IV. a začal ho rozšiřovat. Postupem času se stal hostinec populárním místem pro místní obyvatele i návštěvníky z Prahy. Restaurace byla známa svou výtečnou českou kuchyní, přátelskou atmosférou a výborným pivem.

Během první republiky v 20. století byla restaurace U Karla IV. centrem společenského života v okolí. Stále se rozšiřovala a modernizovala, nabízející hostům příjemné posezení a kvalitní gastronomický zážitek. Mnoho významných osobností, včetně umělců, spisovatelů a politiků, navštívilo tuto prestižní restauraci.

Během období druhé světové války byla restaurace U Karla IV. nucena zavřít kvůli německé okupaci a omezením veřejného života. Po válce se však znovu otevřela a stala se oblíbeným místem pro setkávání a oslavy.

V průběhu let prošla restaurace několika renovacemi a modernizacemi, aby udržela krok s aktuálními gastronomickými trendy a požadavky hostů. Přesto si však udržela svůj původní šarm a atmosféru, která láká návštěvníky ze všech koutů světa.

Dnes je restaurace U Karla IV. stále jedním z nejoblíbenějších gastronomických zařízení v Praze. Nabízí široký výběr tradičních českých jídel, kvalitních piv a skvělou atmosféru. Je to oblíbené místo pro setkávání s rodinou a přáteli, oslavy a firemní akce. Ať už jste místní obyvatelé nebo turisté, určitě si užijete autentický zážitek z